آئین افتتاح موسسه "محکم" در زنجان/ آیت‌اله خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان: روحیه‌ی انجام کارهای خیر در زنجان بالاست

 | تاریخ ارسال: 1401/4/15 | 
آئین افتتاح موسسه "محکم" در زنجان
آیت‌اله خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان:
ر
وحیه‌ی انجام کارهای خیر در زنجان بالاست
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به فعالیت موسسات متعدد خیریه در این استان، گفت: روحیه‌ی مشارکت در امور خیریه و انجام کارهای خیر در زنجان بالاست.

پایگاه خبری وبدا-زنجان، آیت‌اله علی خاتمی در آئین افتتاح موسسه‌ی محکم (خیریه‌ی حمایت از کودکان دارای ناهنجاری‌های مادرزادی) در زنجان که روز چهارشنبه ۱۵تیر در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه برگزار شد، خطاب به بنیانگذاران و گردانندگان این موسسه و خیرین و پزشکان همکار با آن اظهار کرد: شما به جمعیتی خدمت می‌کنید که امروز کودک هستند و فردا بزرگ می‌شوند و شیرینی و حلاوت خدمات شما، تا پایان عمر با آنان خواهد بود و به خاطر این توفیق باید شکرگزار درگاه الهی باشید.
وی خاطرنشان کرد: کودکانی که امروز از موسسه "محکم" خدمت می‌گیرند، فردا وارد عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی می‌شوند و روح قدردانی، آنان را وادار به توسعه‌ی این امر خیر می‌کند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه در آیات و روایات، دو نوع اجل برای انسان مطرح شده است که شامل اجل قطعی و اجل شناور می‌باشد، اظهار کرد: طبق آیات و روایات، احسان و نیکی، اجل معلق یا شناور را به تاخیر می‌اندازد و در روایتی از امام صادق(ع) آمده است "یَعیشُ النّاسُ بِاِحْسانِهِمْ اَکْثَرَ مِمّا یَعیشونَ بِاَعْمارِهِمْ" یعنی مردم، بیشتر از آن‏که با عمر خود زندگی کنند، با احسان و نیکوکاری خود زندگی می‏‌کنند.
وی با اشاره به اینکه احسان می‌تواند در زمینه‌های مختلف از جمله مالی، زبانی، هدایتی و درمانی صورت گیرد، خاطرنشان کرد: تاخیر در اجل و عمر طولانی، باید فرصتی برای کسب توفیق روزافزون باشد و نهایت بهره از آن برده شود.
آیت‌اله خاتمی ابراز امیدواری کرد: افتتاح موسسه "محکم" در زنجان در آستانه‌ی عید سعید قربان، برکت و توفیق مضاعفی را برای خیّرین، پزشکان و بنیانگذاران این موسسه به همراه داشته باشد

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 742 بار   |   دفعات چاپ: 18 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر