رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در ویژه‌برنامه راه ناتمام: باید راه شهدا را با قدرت به پیش ببریم

 | تاریخ ارسال: 1401/7/7 | 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در ویژه‌برنامه راه ناتمام:
باید راه شهدا را با قدرت به پیش ببریم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: باید راه شهدا را که با انقلاب اسلامی و ارزش‌های دینی شروع شده، با قدرت به پیش ببریم.


پایگاه خبری وبدا-زنجان: دکتر حسن بختیاری در ویژه‌برنامه راه ناتمام که صبح امروز به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد، اظهار کرد: راه انقلاب قطعا ناملایمات و فراز و نشیب‌هایی دارد و لاجرم شهیدانی جان خود را تقدیم می‌کنند تا این شجره طیبه به سرمنزل مقصود که همان رسیدن به دست باکفایت منجی عالم بشریت است، نائل شود.

وی تصریح کرد: شهدا در همه جوامع و فرهنگ‌ها به عنوان قهرمانان ملی شناخته می‌شوند و از ارج و قرب بالایی برخوردارند ولی وجه تمایز رزمندگان، جانبازان و شهدای ما با سایرین، ویژگی‌های اخلاقی و معنوی آنان است.    

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، با بیان اینکه ایران در زمینه تنوع ماموریت‌های شهدا جزو کشورهای خاص جهان است، افزود: جمعی از شهدای کشور ما، شهدای انقلاب هستند که جان بر کف با رژیم طاغوت جنگیدند تا نظام ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی برچیده شود و نظام جمهوری اسلامی به جای آن مستقر گردد.

وی با اشاره به وقوع جنگ تحمیلی بلافاصله بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: جنگ تحمیلی در ظاهر فقط جنگ با صدام و رژیم بعث بود ولی در عمل با بلوک شرق و غرب می‌جنگیدیم و در این راه، شهدای دفاع مقدس را تقدیم کردیم.

دکتر بختیاری، شهدای امنیت را جمع دیگری از شهدای ایران اسلامی نام برد و افزود: این شهیدان، گمنام می‌جنگند، گمنام شهید می‌شوند و گمنام به خاک سپرده می‌شوند و امام راحل، به حق نام اینان را سربازان گمنام امام زمان(عج) گذاشته است.

وی اظهار کرد: شهدای مدافع حرم، گروه دیگری از شهدا هستند که علاوه بر دفاع از حرم و ارزش‌های اهل بیت(ع)، اجازه ندادند دشمن مرزهای کشور اسلامی ما را تهدید کند و امنیت کشور را بر هم بزند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، به شهدای سلامت اشاره کرد و گفت: این شهیدان در روزهای اوج شیوع کرونا در کشور، سنگر دفاع از سلامت را خالی نکردند و از جان مردم در مقابل ویروس منحوس کرونا حفاظت کردند.

دکتر بختیاری، تصریح کرد: در خصوص ارزش جایگاه شهدا چه جمله‎ای بالاتر از فرموده سیدالشهدای مقاومت، شهید سردار سلیمانی که "شهدا را بزرگ شمارید، همچنان که بزرگ هستند" و امیدواریم راه شهدا را باصلابت ادامه دهیم تا در روز حساب، شرمنده آنان نباشیم.

گفتنی است سخنرانی مادر شهید حمید احدی و اجرای سرود و نمایش از دیگر آیتم‌های ویژه‌برنامه راه ناتمام بود که صبح امروز پنجشنبه ۷مهر به همت معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه برگزار شد.

خبرنگار: سودابه باقری

دفعات مشاهده: 101 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

دیدار نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان

 | تاریخ ارسال: 1401/7/7 | 

دیدار نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس عصر روز گذشته با حضور در دفترریاست دانشگاه علوم پزشکی  با دکتر بختیاری ایشان از نزدیک دیدار و گفتگو کرد.


به گزارش وبدا - زنجان؛ دکتر سید مرتضی خاتمی نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس و نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شوراری اسلامی عصر رور چهار شنبه ۶ مهرماه با دکتر بختیاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار صمیمی که دکتر صادقی معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی، دکترتقی لو معاون بهداشت دانشگاه و مهندس صادقی جهانی مشاور رئیس دانشگاه نیز حضور داشتند، دکتر بختیاری رییس دانشگاه  به تشریح وضعیت کنونی، قابلیت‌ها و چالش‌های دانشگاه پرداخت.

و در ادامه دو طرف نسبت به تعامل و همکاری بیشتر در حوزه بهداشت و درمان استان، گفتگو و تبادل نظر کردند.

منبع خبر وبدامرکز زنجان

دفعات مشاهده: 194 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

مرکزجامع سلامت روستائی هلیل آباد در شهرستان ایجرود افتتاح شد

 | تاریخ ارسال: 1401/7/6 | 
مرکزجامع سلامت روستائی هلیل آباد در شهرستان ایجرود افتتاح شد
مرکز جامع سلامت روستای هلیل آباد شهرستان ایجرود با مساحت ۵۲۸ متر مربع و با اعتبار ۳میلیارد تومان با حضور رئیس دانشگاه و جمعی ازمسئولین و مدیران افتتاح شد.


به گزارش وب دا - زنجان؛دکتر حسن بختیاری در آیین افتتاح این مرکز که دکتر خاتمی نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس نیز حضور داشت؛ با اشاره به دستاورد های ارزشمند انقلاب اسلامی ایران در سالهای اخیر گفت: پروژه ساختمان مرکز جامع سلامت هلیل آباد در سال ۱۳۹۶ آغاز شد و در پایان ۱۴۰۰ ،۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و پیش بینی که شده بود و بر اساس قرارداد ۵ میلیارد هزینه نیاز هست تا ۵۰ درصد مابقی پروژه به اتمام برسد.

وی با اشاره تشکیل کمیته پروزه های عمرانی در دانشگاه  افزود: پروژه های عمرانی برجای مانده ازسالهای گذشته و در عین حال کمبود بودجه یکی از مشکلات مصیبت بار در دانشگاه است که با تشکیل این کمیته هفته ای یک روز به صورت مستمر تک تک پروژه های عمرانی دانشگاه بررسی می شود و همه دست اندرکاران پروژه ها در این جلسه پاسخگو هستند.

دکتر بختیاری با اشاره به پروژه مرکز جامع روستایی گفت؛ با روندی که این پروژه داشت ۴ سال دیگر طول می کشید تا این پروژه به اتمام برسد و پیش بینی ۵ میلیارد برای این پروژه شده بود؛ لذا کاری که انجام شد این پروژه از قالب پیمانی در آمد و به صورت امانی کار شد و روند ادامه پروزه تغییر کرد و در عرض ۵ ماه ۵۰ درصد دوم تکمیل شد و هزینه نهایی ۳ میلیارد شد.

گفتنی است؛ عملیات عمرانی مرکز جامع روستای هلیل آباد شهرستان ایجرود در سال ۱۳۹۶ آغاز گردید. این مرکز در مساحت ۵۲۸ متر مربع که شامل ۴۰۰ متر ساختمان مرکزی و ۱۲۸ متر پانسیون می باشد.

اعتبار هزینه شده برای مرکز۳میلیارد تومان می باشد که صبح امروزبا حضور  دکتر حسن بختیاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، دکتر خاتمی نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس،امام جمعه شهرستان و  جمعی از مسئولین و مدیران استانی و شهرستان  افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

دکتر بختیاری همچنین در حاشیه افتتاح مرکز جامع روستائی هلیل آباد به صورت سرزده از بیمارستان ایثار ایجرود بازدید نمود و ضمن عیادت از بیماران بستری  از نزدیک با روند و نحوه ارائه خدمات در مانی در این بیمارستان با گزارش رئیس و مسئولین بیمارستان آشنا شد و توصیه های لازم را در جهت بهبود خدمت رسانی به مردم شهرستان ارائه نمود. 

منبع خبر پایگاه خبری وبدا زنجان

دفعات مشاهده: 247 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

از فرهنگ و ارزش‌های پیوست شده به ساخته‌های بشری غفلت نکنید

 | تاریخ ارسال: 1401/7/2 | 

پروفسور ثبوتی در نشست معاونین تحقیقات دانشگاه‌های علوم پزشکی قطب۶:
از فرهنگ و ارزش‌های پیوست شده به ساخته‌های بشری غفلت نکنید

پروفسور یوسف ثبوتی گفت: هر ساخته‌ی بشری، فرهنگ و ارزش‌هایی را همراه با خود به جامعه تحویل می‌دهد و نباید از این ارزش‌ها غفلت شود.


پایگاه خبری وبدا-زنجان: موسس مرکز تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در نشست معاونین تحقیقات دانشگاه‌های علوم پزشکی قطب۶ کشور که روز گذشته برگزار شد، اظهار کرد: برای صدور فرهنگ و ارزش‌های خود باید سهمی در آفرینش‌های دنیا داشته باشیم و بتوانیم عزت و احترام خود را به آن پیوست کرده و صادر کنیم.

این فیزیکدان و منجم برجسته ایرانی تصریح کرد: در حال حاضر دانشمندانی در حوزه علوم زیستی کشور فعالند که در سطح دنیا مرجع هستند و همینان می‌توانند صادر کننده فرهنگ ایرانی به دنیا باشند.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال جهانی علوم پایه از طرف یونسکو، به پیشرفت‌های حاصل شده در حوزه‌های مختلف علمی اعم از ریاضیات، فیزیک، نجوم، شیمی و علوم زیستی در طول سالیان گذشته پرداخت و افزود: اگر این پیشرفت‌ها در کنار کوانتوم کامپیوتینگ و محاسبات سریع قرار گیرد، بی‌شک انقلاب نوینی در زیست‌شناسی برای کل عالم اتفاق می‌افتد.

گفتنی است نشست معاونین تحقیقات دانشگاه‌های علوم پزشکی قطب۶ کشور، روز جمعه اول مهر با حضور معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه برگزار شد.

منبع خبر وبدا مرکز زنجان
 

دفعات مشاهده: 712 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

اشتراک‌گذاری توانمندی‌های دانشگاه‌های قطب ۶ برای توسعه حوزه تحقیقات

 | تاریخ ارسال: 1401/7/1 | 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تاکید کرد:
اشتراک‌گذاری توانمندی‌های دانشگاه‌های قطب۶ برای توسعه حوزه تحقیقات

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گره خوردن شعار امسال با حوزه تحقیقات را نشان از اهمیت این حوزه عنوان کرد و گفت: امیدواریم با اشتراک‌گذاری توانمندی‌های دانشگاه‌های قطب۶ کشور، حوزه تحقیقات و فناوری را در این کلان‌منطقه توسعه دهیم.


پایگاه خبری وبدا-زنجان، دکتر حسن بختیاری در نشست معاونین تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کلان‌منطقه ۶ کشور که صبح امروز در زنجان برگزار شد، اظهار کرد: باید با اتحاد و همدلی و هم‌افزایی برای ارتقاء حوزه تحقیقات در قطب۶ تلاش کنیم چرا که موجب پیشرفت همه‌ی استان‌های این منطقه می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت حوزه تحقیقات، خاطرنشان کرد: شعار "تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین" که مقام معظم رهبری برای امسال انتخاب کردند، نشان می‌دهد همه ارکان نظام از جمله دانشگاه‌ها باید در حوزه تحقیقات، تلاش مضاعف داشته باشند.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز در این نشست به نقش علم در قدرت و نفوذ کشورها اشاره کرد و گفت: لازم است با تامین و آموزش نیروی انسانی و فراهم کردن ساختارهای فیزیکی برای ایجاد زیرساخت‌های علمی برنامه‌ریزی شود.

دکتر صمد ندری، ایجاد پروژه‌های تیمی در کلان منطقه‌های کشور را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: با اجرای برنامه‌هایی از این دست، گام‌‎های بلندی در حوزه تحقیقات و فناوری برداشته می‌شود.   

منبع خبر وبدا مرکز زنجان

دفعات مشاهده: 806 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر