در راستای کنگره ۳۵۳۵ شهید استان: دیدار رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با خانواده شهیدان والامقام، بیوک اصحابی و بهنام محمدی

 | تاریخ ارسال: 1400/6/25 | 
در راستای کنگره ۳۵۳۵ شهید استان:
دیدار رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با خانواده شهیدان والامقام، بیوک اصحابی و بهنام محمدی

دکتر پرویز قزلباش با خانواده شهیدان والامقام، بیوک اصحابی و بهنام محمدی از شهدای هشت سال دفاع مقدس، دیدار کرد .

پایگاه خبری وبدا – زنجان، عصر چهارشنبه ۲۴ شهریورماه دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی، در راستای کنگره ۳۵۳۵ شهید استان، ضمن دیدار با خانواده شهیدان والامقام، بیوک اصحابی و بهنام محمدی از شهدای هشت سال دفاع مقدس، از خانواده این دو شهید سرافراز با اهداء لوح، تجلیل نمود .

کنگره ۳۵۳۵ شهید استان زنجان، اوایل پاییز سال‌جاری برگزار می‌شود .

این کنگره دارای ۲۲ کمیته مختلف بوده که ادارات و نهادهای مربوطه هریک به تنهایی مسئولیت گوشه‌ای از فعالیت‌های مربوط به آن را بر عهده دارند

دفعات مشاهده: 120 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

روایت خدمت مدافعان سلامت/ تقدیر از مسئول واحد درمان سکته حاد مغزی در زنجان

 | تاریخ ارسال: 1400/6/24 | 
روایت خدمت مدافعان سلامت/ تقدیر از مسئول واحد درمان سکته حاد مغزی در زنجان
 
سی و هفتمین جلسه هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی زنجان و ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کروناویروس در سال‌جاری، به ریاست دکتر پرویز قزلباش تشکیل شد .
 
پایگاه خبری وبدا، زنجان_ ظهر چهارشنبه ۲۴ شهریورماه، سی و هفتمین جلسه هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی زنجان و ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کروناویروس در سال ۱۴۰۰، به ریاست دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان باحضور معاونین و مدیران واحدهای تابعه دانشگاه در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه تشکیل شد.
 
حضور روسای شبکه‌های بهداشت و درمان و بیمارستان‌های استان از طریق ویدیوکنفرانس انجام شد  .
 
در این جلسه آخرین وضعیت بیماری کرونا در سطح استان، مراجعات سرپایی و بستری، و سایر موارد مهم بررسی، و تصمیمات لازم اتخاذ شد  .
 
در این جلسه از دکتر عبدالرضا قریشی مسئول واحد درمان سکته حاد مغزی زنجان و دکتر محمدحسن رستمخانی رییس بیمارستان ولیعصر زنجان، در راستای کسب عنوان برگزیده درمان سکته مغزی با ترومبولیتیک در بین ۱۷۰۰ استروک یونیت در جهان، برای دومین سال متوالی، قدردانی به عمل آمد .

دفعات مشاهده: 272 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان: بیش از ۵۳ درصد جامعه هدف استان، دُز اول واکسن را دریافت کردند

 | تاریخ ارسال: 1400/6/24 | 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:
 بیش از ۵۳ درصد جامعه هدف استان، دُز اول واکسن را دریافت کردند
 
دکتر پرویز قزلباش در نشست خبری گفت: براساس تزریقات انجام شده، بیش از ۵۳ درصد گروه‌های هدف در استان، دُز اول واکسن، و نصف این افراد هم دُز دوم را دریافت کردند .
 
پایگاه خبری وبدا – زنجان، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان ظهر چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ در نشست خبری مجازی اظهار داشت: بازگشایی دانشگاه‌ها باحضور دانشجویان صورت خواهد گرفت، ولی هنوز درخصوص تاریخ دقیق آن، تصمیم‌گیری نشده است .
 
دکتر قزلباش با اشاره به استقبال دانشجویان از تزریق واکسن، افزود: حدود ۷۰ درصد دانشجویان در سطح استان واکسینه شدند .
 
وی با بیان اینکه در روز، حدود ۲۰ هزار دُز واکسن در استان تزریق می‌شود، و سنین ۳۵ الی ۴۰ سال (بالای ۳۵ سال) هم در سطح استان درحال تزریق است افزود: با مجموعه این اقدامات به سمتی پیش می‌رویم که تزریق دُز اول را برای گروه‌های هدف در استان به اتمام برسانیم .
 
مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به وجود واکسن آسترازنکا، سینوفارم و برکت در استان، و قدرت انتخاب از سوی مردم تاکید کرد: مهم تزریق واکسن است .
 
رییس کلان منطقه ۶ آمایش کشوری ابراز داشت: تا به امروز بیش از ۶۱۵هزار و ۶۳ دُز واکسن در استان در نوبت اول و دوم تزریق شده که از این تعداد، ۴۰۴هزار دُز نوبت اول و ۲۱۰هزار دُز نوبت دوم، و براساس تزریقات انجام شده هم، بیش از ۵۳ درصد گروه‌های هدف در استان، دُز اول واکسن، و نصف این افراد هم دُز دوم را دریافت کردند .
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان درخصوص واکسیناسیون دانش‌آموزان اظهار داشت: بهترین واکسن‌های موجود، واکسن‌هایی هستند که برای بالای ۱۸ سال تزریق می‌شود و برای افراد زیر ۱۸ سال، هنوز واکسنی که در ایران مورد تایید باشد، نداریم .
 
به گفته دکتر قزلباش این امکان در استان وجود دارد که نوبت اول واکسیناسیون گروه هدف را، با ۷۰ درصد پوشش در هفته اول مهرماه به اتمام برسانیم، به شرط اینکه به میزان کافی، واکسن در اختیار استان قرار بگیرد .
 
وی در رابطه وجود بیماری قارچ سیاه، تصریح کرد: تا به امروز مورد تاییدشده از ابتلا به این بیماری در استان گزارش نشده، و انتصاب فوت به این بیماری هم قابل بررسی است . و اگر موردی باشد حتما پیگیری می‌شود .
 
مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به تزریق ۸۷هزار و ۶۶۹ دُز واکسن برکت در استان ادامه داد: در حال حاضر واکسن پاستور را به جهت مشکلات در ثبت، موجود نداریم، ولی واکسن برکت به اندازه کافی موجود داریم و ممکن است که در بعضی پایگاه‌ها به طور موقت به اتمام برسد . ولی درکل مشکلی در تامین واکسن برکت در استان، درحدی که مردم عزیز خواهان آن هستند، نداریم.
 
رییس کلان منطقه ۶ آمایش کشوری با اشاره به وجود ۴۱ مرکز تزریق واکسن در استان افزود: درخصوص واکسیناسیون، ۱۵ اکیپ سیار تزریق واکسن در کارخانجات، ادارات (نوبتی) و محلاتی که درصد پوشش واکسن خوبی ندارند، فعالیت هستند .
 
دکتر قزلباش در رابطه با تزریق دُز دوم واکسن اسپوتنیک، گفت: براساس دستورالعمل وزارتی، جایگزین واکسن اسپوتنیک، آسترازنکا است .

دفعات مشاهده: 221 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

سفر رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به زنجان

 | تاریخ ارسال: 1400/6/24 | 
سفر رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به زنجان

در سفر یکروزه دکتر جعفر صادق‌ تبریزی به زنجان، نشست تخصصی با ارائه گزارش عملکرد کرونا از ابتدای شیوع تاکنون برگزار شد.

پایگاه خبری وبدا – زنجان، شامگاه سه‌شنبه ۲۳ شهریورماه، نشست تخصصی قائم مقام معاون بهداشت و رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با ارائه گزارش عملکرد کرونا از ابتدای شیوع تاکنون، باحضور دکتر محمدرضا صائینی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان و رییس مرکز بهداشت استان، مدیران و روسای شبکه‌های تابعه، و کارشناسان ستادی معاونت بهداشت استان زنجان، در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه برگزار شد .
دکتر تبریزی در این جلسه با بیان اینکه در حال حاضر روزانه ۱ میلیون ۲۰۰ هزار دز واکسن در کشور تزریق می‌شود، گفت: ۲۲ اقدام مهم دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ خلاقانه، نوآور و در بین سایر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور از زمان شیوع کرونا تاکنون، بی‌نظیر بوده است .
وی افزود: با ورود واکسن دانش‌آموزان، مدارس کشور از اواخر آبان تا اوایل آذر بازگشایی می‌شود.
قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به ورود محموله جدید واکسن در چند روز آینده اظهار داشت: با تزریق این واکسن‌ها، میزان واکسیناسیون به ۲ میلیون دُز در روز خواهد رسید.
رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر هزار و ۵۳ پایگاه تجمیعی واکسیناسیون و ۵ هزار و ۳۷ ایستگاه تزریق واکسن در کشور فعال است تصریح کرد: با راه‌اندازی مراکز ۲۴ ساعته و شتاب گرفتن روند واکسیناسیون در استان زنجان، درصد واکسیناسیون استان به ۵۳ درصد رسید که این میزان در جامعه روستایی و عشایری ۷۰ درصد است.

دکتر جعفر صادق‌ تبریزی در ادامه این سفر در جلسه صبحگاهی (morning) معاونت بهداشت دانشگاه که چهارشنبه ۲۴ شهریور در راستای بررسی آخرین وضعیت شهرستان به لحاظ پیشگیری و کنترل بیماری کرونا و وضعیت واکسیناسیون گروه‌های هدف در سالن جلسات مرکز بهداشت استان در حال برگزاری است، حضور یافت .

این جلسه با حضور دکتر محمدرضا صائینی معاون بهداشت دانشگاه، مدیران و کارشناسان مسئول معاونت بهداشت، و به بصورت وبینار با مدیران شبکه‌های بهداشت استان درحال برگزاری است .

بازدید از مرکز تجمیع واکسیناسیون خودروی و پیاده مستقر در پردیس دانشگاه، مرکز شماره ۱۴ منتخب ۱۶ ساعته و بررسی روند خدمات‌دهی به بیماران کرونایی در این مرکز از جمله برنامه‌های دکتر جعفر صادق‌ تبریزی در زنجان است .

 

دفعات مشاهده: 322 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

بازدید ریاست دانشگاه علوم پزشکی زنجان از بیمارستان بوعلی سینای خرمدره

 | تاریخ ارسال: 1400/6/23 | 
بازدید ریاست دانشگاه علوم پزشکی زنجان از بیمارستان بوعلی سینای خرمدره
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ظهر روز دوشنبه ۲۲ شهریور با حضور در شهرستان خرمدره از بیمارستان بوعلی سینای این شهرستان بازدید نموده و از نزدیک وضعیت بهداشت و درمان این مرکز را بررسی نمود.
متن خبر مورد نظر
 دکتر قزلباش در بیمارستان بو علی سینا از روند تغییر کاربری۲ پانسیون بیمارستان بو علی سینا خرمدره به بخش NICU و پست پارتوم و همچنین از بخش  ICU الحاقی جدید بیمارستان نیز بازدید نمود.

ریاست دانشگاه همچنین  ضمن بازدید از بخش های بستری از نحوه ارائه خدمات به بیماران بستری موقت مبتلا به کرونا بررسی نموده و از خدمات پرسنل این بیمارستان تقدیر نمود .

دکتر قزلباش با همراهی فرماندار و مسئولین شهرستان از مرکز تجمیع واکسن شهرستان خرمدره نیز حضور یافته و با بررسی روند و نحوه ارائه خدمات واکسیناسیون به شهر وندان را نیز بررسی نمود . .

دفعات مشاهده: 420 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر